З глибоким сумом повідомляємо, що 22 серпня 2021 р. на 75-му році пішов з життя відомий вчений у галузі ентомології, доктор біологічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу екологічного моніторингу Державної установи «Інститут еволюційної екології НАН України» Юрій Григорович Вервес.

Юрій Григорович Вервес народився 24 жовтня 1946 р. у сім’ї літературознавців Григорія Давидовича Вервеса й Галини Кіндратівни Сидоренко.

У 1969 році закінчив з відзнакою біологічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У 1974 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Саркофагіди (Diptera, Sarcophagidae) Середнього Придніпров’я», а в 1989 році він захистив у Зоологічному інституті АН СРСР докторську дисертацію на тему «Саркофагіди (Diptera, Sarcophagidae) Старого Світу. Система, трофічні зв’язки, поширення» за спеціальністю «ентомологія».

Протягом 33 років (у 1971-2004 роках) Юрій Григорович пропрацював на кафедрі зоології Київського національного університету імені Тараса Шевченка на посадах асистента (1975-1980), доцента (1984-1990), професора, а у 1991-2001 роках – завідувача кафедри. У 2005-2007 роках – завідувач кафедри екології, екологічної безпеки та екологічних ризиків у житлово-комунальному господарстві Державної академії житлово-комунального господарства. Від 2008 року до 2011 року – провідний науковий співробітник Інституту захисту рослин НААН України та, за сумісництвом, професор кафедри екобіотехнології та біоенергетики Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут». З 2012 р. і до останніх днів свого життя працював провідним науковим співробітником ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України».

Був членом Вченої ради із захисту докторських дисертацій Інституту зоології імені І. Шмальгаузена НАН України (до 2015 р.), членом редакційних колегій низки міжнародних наукових видань.

Областю досліджень Юрія Григоровича Вервеса були ентомологія, зокрема систематика, екологія, загальна біологія. Він є автором описів понад 200 нових для науки видів двокрилих комах, автором та співавтором понад 200 наукових робіт у міжнародних та вітчизняних виданнях, а також навчальних підручників та посібників.

Висловлюємо щире співчуття рідним, близьким та колегам Юрія Григоровича у зв’язку з тяжкою втратою.

Церемонія прощання з Ю.Г. Вервесом відбудеться 26 серпня 2021 року об 11:00 на території ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України» за адресою вул. Академіка Лебедєва, 32, корпус 3.

Колектив ДУ «Інститут еволюційної екології НАН України».
Академік-секретар Відділення загальної біології НАН України, академік НАН України В. Г. Радченко.
Головний редактор журналу «Zoology in the Middle East» Макс Каспарек.