Туя західна ‘Даніка’

Латинська назва
Thuja occidentalis 'Danica'
Російська назва
Туя западная ‘Даника’
Рід
Туя Thuja L.
Родина
Кипарисові Cupressaceae F. W. Neger.
Походження

Східна частина Північної Америки.

Була вирощена з насіння у 1948 році А.Р. Йенсеном в Данії (звідси і назва сорту).

Опис

Вічнозелений маленький кущ з округлою, щільною кроною, висота дорослої рослини (у віці 20 років) 0,5–0,8 м, діаметр крони 1 м. Характеризується повільним ростом – за рік приріст становить не більше 4–5 см у висоту і 3–4 см в ширину. Відрізняється тонкими хвоїнками і вертикально піднятими гілочками, чим і забезпечується своєрідний декоративний ефект рослини.

Плід

Цвітіння для цього сорту не властиве, тому шишки зустрічаються рідко і, як правило, дуже дрібні (до 0,6 см), округлі, коричневі.

Хвоя

Хвоя блискуча світло-зелена, взимку коричнево-зелена, луската, дуже густо розміщена, м’яка. Хвоя молодих сіянців це довгі голочки (до 10 мм), які називаються ювенільними. З часом вони замінюються плоскими лусочками, які нашаровуються одна на одну.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Ці тіньовитривалі, невимогливі до ґрунту вічнозелені хвойні рослини стають надовго окрасою різнопланових ландшафтних ділянок, оскільки за належного догляду здатні прожити до 200 років. Хоча кращими для них є достатньо зволожені місцезростання, але в ландшафтному дизайні вони є універсальним живим матеріалом – ефектно виглядають і в великих кам’янистих садах, і в мініатюрних садах, в групах чи в одиночних посадках; ці рослини чудово вписуються і в строго розпланований ландшафт, і в пейзажні ділянки вільного дизайну. Можуть бути окрасою хвойно-чагарникових міксбортерів, дачних чи сільських ділянок, їх висаджують на газонах біля адміністративних та громадських будівель і в садах заміських котеджів. Завдяки густій кулястій кроні рослини ефектно доповнюють вересовий сад, альпійську гірку, композиції в японському стилі; використовуються в контейнерній культурі для озеленення балконів і терас; придатні для створення живих огорож і декоративних бордюрних посадок. Оскільки рослини придатні для декоративного формування крони, їх використовують для фігурного оздоблення живих огорож.