Сніжноягідник округлий

Латинська назва
Symphoricarpos orbiculatus Moench.
Російська назва
Снежноягодник округлый (С. обыкновенный)
Рід
Сніжноягідник Symphoricarpos Duhamel.
Родина
Жимолостеві Caprifoliaceae Vent.
Походження

Північна Америка – від Нью-Йорка на південь до Флориди, на захід до Техасу, Колорадо, південної Дакоти.

Опис

Кущ 0,5–2 м висотою, з прямими чи висхідними світло-коричневими або пурпуровими гілками. Молоді пагони опушені. Кора старих гілок сіра, поздовжньо тріскається.

Квітка

Квітки в багатоквіткових, густих коротких пазушних китицях; чашечка з 5 трикутними війчастими зубцями, що зберігаються при плодах; віночок коротко або широкодзвіночковий, волосистий всередині, зеленувато-рожевий, 3–4 мм довжиною, повернутий косо вгору, злегка зігнутий на нижній стороні з лопатями майже рівними трубці.

Плід

Плоди коралово- або пурпурово-червоні, з сизим нальотом, еліпсоїдальні, 4–7 мм довжиною і 4–мм шириною. Кісточки яйцеподібної форми, сильно сплющені, завдовжки 2,5–3,5 мм та 2 мм шириною, тупі на обох кінцях. Плоди не їстівні.

Листок

Листки зверху темно-зелені, голі або рідко повстисті з вдавленими жилками, знизу блідо-зелені або сизуваті, м’яко шерстисто-опушені; товсті, за формою еліптичні, яйцеподібні або майже округлі; 1,5–3,5 (6) см довжиною, 3–4 см шириною, на верхівці тупі або гоструваті, з округлою основою, з суцільним або хвилястим краєм; на черешках 2–4 мм довжиною. Восени набувають червоного забарвлення.

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння у липні. Плоди дозрівають у жовтні-грудні, довго не опадають.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Доволі тіньовитривалий, посухостійких вид, не дуже вибагливий до ґрунтових умов, стійкий до міських умов. Завдяки декоративності в період цвітіння, стійкому ефектному вигляду в період плодоношення успішно використовується у декоративному садівництві, в основному для створення живих огорож.