Кизильник горизонтальний

Латинська назва
Cotoneaster horizontalis Decne.
Російська назва
Кизильник горизонтальный
Рід
Кизильник Cotoneaster Medic.
Родина
Розоцвіті Rosaceae Juss.
Походження

Центральний Китай.

Опис

Напіввічнозелений низький (до 0,5 м висотою) кущ з горизонтально розпростертими стовбурцями, з густо і рівномірно перисто-розгалуженими гілками, що розміщені в одній площині. Пагони жовтувато-коричнево-волосисті.

Квітка

Квітки розміщені по1–2, майже сидячі, рожеві; чашечка трохи опушена.

Плід

Плоди майже кулясті, близько 6 мм в діаметрі, яскраво-червоні, зазвичай з 3 (рідше з 2) кісточками. Кісточка з 2 гранями 4,5х3х2,5 мм.

Листок

Листки зверху темно-зелені, голі, блискучі, знизу – розсіяно опушені, восени забарвлюються в червоний або помаранчевий колір; щільні; майже круглі або широко еліптичної форми, 5–12 мм довжиною, з гострою верхівкою, черешок 1–2 мм довжиною.

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння в червні. Плодоношення у вересні, але плоди зберігаються на кущі до наступної весни, забезпечуючи цим особливу декоративність рослин.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Росте швидко, особливо в ширину. Світлолюбна, посухостійка, газостійка рослина, недостатньо морозостійка, вибаглива до родючості ґрунту. Вид введений в культуру в 1880 році; як один з найбільш вишуканих варіантів ґрунтопокривних багаторічних рослин використовується для створення кам’яних гірок і садів, закріплення силових ділянок, для каскадного (терасного) озеленення.