Кизильник Даммера

Латинська назва
Cotoneaster Dammeri C.K. Schneid.
Російська назва
Кизильник Даммера
Рід
Кизильник Cotoneaster Medic.
Родина
Розоцвіті Rosaceae Juss.
Походження

Центральний Китай.

У культурі відомий з початку ХХ століття, коли його завезли в Європу.

Опис

Вічнозелений кущ зі сланкими гілками, що часто вкорінюються. Молоді пагони слабо опушені, з часом швидко стають гладкими.

Квітка

Квітки білі, п’ятипелюсткові з яскраво-рожевими тичинками, чашечка опушена або майже гола, до 1 см в діаметрі, на короткій квітконіжці.

Плід

Плоди майже кулясті, 6–7 мм довжиною, яскраво-червоні, зазвичай з 5 кісточками.

Листок

Листки зверху насичено-зелені, блискучі, шкірясті, знизу з сіруватим відтінком, від еліптичних до еліптично-округлих за формою, розміром 1,5–2 см, на верхівці притуплені, з гострою, зрідка виїмчастою, клиноподібною основою. Листки розташовані почергово на черешках 2–3 см довжиною, густо вкривають пагін.

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння в травні-червні. Плодоношення у жовтні-листопаді.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Легко розмножується літніми зеленими живцями, швидкоростучий, довговічний вид.

Морозостійкий, витримує напівтінь, не дуже вибагливий до родючості ґрунту, добре росте на бідних, піщаних і кам’янистих, а також здатний рости на вапнякових ґрунтах;стійкий до міських умов. Як і більшість кизильників, має переважно декоративне використання – як ґрунтопокривна рослина, для озеленення відкритих ділянок зі складним рельєфом, на кам’янистих ґрунтах, на схилах і терасах. Якщо висаджувати на кам’янистому виступі чи невеликому підвищенні створює додатковий декоративний ефект вільно звисаючими, густо вкритими листям пагонами з численними кораловими ягодами восени.

Крім того, як і більшість кизильників, є чудовим медоносом, саме в результаті запилення бджолами і формується багатий врожай плодів.