Катальпа овальна (яйцевидна)

Латинська назва
Catalpa ovata G. Don.
Російська назва
Катальпа яйцевидная
Рід
Катальпа Catalpa Scop.
Родина
Бігнонієві Bignoniaceae Pers.
Походження

Китай.

Опис

Невелике дерево до 10 (15) м висотою з шатроподібною кроною. Кора стовбура в дрібних тріщинах. Пагони голі, рідше з розсіяними волосками.

Квітка

Квітки духмяні, світло-жовтуваті, всередині з двома помаранчевими смужками і численними темно-фіолетовими плямами, досить духмяні; віночок 2 см довжиною. Квітки зібрані у багатоквіткові нещільні волоті пірамідальної форми, 10–25 см довжиною.

Плід

Плід – коробочка 20–30 см довжиною і близько 8 мм шириною, часто викривлені чи навіть закручені. Насіння видовжено-овальної форми, дрібне – 6–8 мм завдовжки і до 3 мм завширшки.

Листок

Листки зверху тьмяно-зелені, знизу світло-зелені, з опушенням по жилках або майже голі; широко-яйцеподібної форми або майже округлі, 10–25 см довжиною; часто з серцевидною основою, різко загострені на верхівці, нерідко з 3–5 широкими різко загостреними лопатями, черешки 6–15 см довжиною.

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння в липні-серпні. Плоди тримаються на дереві всю зиму.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

Світлолюбна, в затінених місцях не росте, в напівзатінених росте повільно. Менш стійка до посухи і більш вимоглива до родючості і вологості ґрунту ніж інші види катальп. В молодому віці найменш морозостійка із катальп.

В практичному озелененні успішно поєднується в композиціях з дубом та деякими іншими листопадними деревами, ефектно виглядає в одиночних посадках.