Дуб звичайний ф. пірамідальна

Латинська назва
Quercus robur L. f. fastigiata (Lam) D.C.
Російська назва
Дуб обыкновенный ф. пирамидальная
Рід
Дуб Quercus L.
Родина
Букові Fagaceae A. Br.
Походження

Європа, крім крайньої Півночі і північного Сходу, Північний Кавказ.

Опис

Форма дуба звичайного (Quercus robur L.) з направленими вгору гілками, що утворюють густу, щільну, колоноподібно-пірамідальну крону. Листопадне дерево 15–20 м висотою. Діаметр стовбура, в середньому, 20 см, діаметр крони приблизно 3 м. Кора стовбура тріщинувата, буро-сіра, кора молодих гілок сріблясто-сіра, однорічних пагонів – оливково-бура.

Квітка

Квітки одностатеві; тичинкові – в пониклих сережках і складаються з 6–8-роздільної зеленуватої оцвітини, маточкові дрібні, з редукованою оцвітиною.

Плід

Плід – горіх (жолудь).

Листок

Листки темно-зелені, щільні, розташовані почергово, за формою короткочерешкові, видовжено-обернено-яйцеподібні, перистолопатеві, біля основи з вушками, 7–15 (30) см довжиною 3–7 см шириною.

Основні дані фенологічного розвитку:

Цвітіння в квітні-травні. Плодоношення у вересні-жовтні.

Використання в озелененні, народній медицині та ін.:

У молодому віці росте повільно, потім – швидше. Не потребує додаткового формування крони (обрізки), для збереження декоративності вилучають лише відмерлі сухі гілки. Зимо-, морозо- та посухостійкий; достатньо газо- та димостійкий; світлолюбний, витримує напівтінь, не витримує перезволоження.

Використовується в озелененні парків, алей, для створення високих живих огорож; висаджують в групових та поодиноких посадках.